MARIÁNSKÁ NOVÉNA JUBILEJNÍHO ROKU 2025 A NEJBLIŽŠÍ PROGRAM
MARIÁNSKÁ NOVÉNA JUBILEJNÍHO ROKU 2025
Od dubna do prosince Jubilejního roku 2025 bude probíhat na ustanoveném Svatém místě v královéhradecké diecézi v Capelinhe střední a východní Evropy v Koclířově mariánská novéna. Každý měsíc, vždy na 1. sobotu v měsíci, společně se storočím v Pontevedra, kde ve Svatém roce 1925 předala Panna Maria ve zjevení nejstarší z fatimských pasáčků, tehdy již řeholní sestře Lucii dos Santos, výzvu ke smírným svatým přijímáním na 1. soboty v měsíci.
Současně po dobu 9 měsíců od dubna do prosince bude každého 13. v měsíci probíhat Fatimský den (od května do října s 108. výročím zjevení Panny Marie ve Fatimě – r. 1917), vždy s večerním programem Fatimské vigilie, každého 12. v měsíci, a to vždy s programem jak v poutním kostele sv. Alfonse a Panny Marie Fatimské v Českomoravské Fatimě v Koclířově, tak v replice Capelinhy.
Pravidelný program novény každý měsíc:
1. sobota - 5.4., 3.5., 7.6., 5.7., 2.8. (den této 1. soboty, je zároveň 30. výročím otevření Českomoravské Fatimy v Koclířově) 5.9., 3.10. (s výroční mariánskou konferencí WAF ČR), 1.11., 6.12. (se zakončením novény). Těmto dnům předchází pátek, většinou 1. pátek v měsíci, zahájený programem adorace, s příležitostí ke svátosti smíření, se slavením mše sv. v 18 hod. Ve 20 hod. Večer chval – „Chval s Ní“, který pokračuje celonoční adorací se zahájením modlitby „Desatera sv. růženců“ od půlnoci 1. soboty až do následující 1. neděle v měsíci. Na 1. sobotu v 10.30 hod. mše sv. na úmysly poutníků, ve 14 hod. cesta Poutníka naděje – zahájení ve farním kostele - podle liturgie poutnické cesty Vatikánu do Capelinhy. Přednáška hlavního hosta, katecheze pro děti a hlavní mše sv. v 17 hod.
V neděli vždy mše sv. v 9 a 11 hod.
Fatimská vigilie se slavením mše sv. v 18 hod. a programem vigílie v Capelinhe, vždy 12. a Fatimský den 13. vždy v 9 hod. adorace, v 10 hod. modlitba svatého růžence, v 10.45 hod. koncelebrovaná mše sv. vedená hlavním hostem v zastoupení jednotlivých zemí střední a východní Evropy, procesí a obnova zasvěcení v Capelinhe.
Jednotlivé země: duben - Moldávie, květen - Maďarsko, červen - Polsko, červenec - Rakousko, srpen - Slovensko, září - Slovinsko, říjen - Ukrajina, listopad - Rumunsko, prosinec - Rusko.
Podrobné informace k programům a aktuality na www.cm-fatima.cz.
Hanka Frančáková
a
AKTUALIZOVANÝ PROGRAM
ZAHÁJENÍ NOVÉNY V DUBNU:
1. sobota 5. 4. 2025 s otcem biskupem Mons. Vlastimilem Kročilem.
Fatimská vigilie v sobotu 12. 4. 2025 mše sv. v 18 hod. a následně program v Capelinhe
FATIMSKÝ DEN NA KVĚTNOU NEDĚLI 13. 4. 2025 - Stejný časový program jako každý Fatimský den.
9 hod mše sv. farní - v kostele Čm Fatimy.
10 hod ve farním kostele u sv. Filomény – modlitba sv. růžence.
10.45 hod začátek bohoslužby ve farním kostele. Žehnání ratolestí a zahájení poutní cesty. Mše svatá v kostele Čm Fatimy. Po skončení mše sv. pokračování cesty do Capelinhy a zde modlitby za získání plnomocných odpustků - milostí Jubilea a zasvěcení Moldávie. Hlavní celebrant: arcibiskup JE. Mons. Jude Thaddeus OKOLO, apoštolský nuncius.
Na Fatimský den 13.4. budeme spojeni 24 hodinovým přenosem Slovenského dohovoru za rodinu z Koclířova.
PŘIPOJUJEME JEŠTĚ POZVÁNÍ KE SPOLEČNÉMU PROŽÍVANÍ VELIKONOČNÍHO TRIDUA A VZKŘÍŠENÍ U PANNY MARIE NA SVATÉM MÍSTĚ JUBILEA. Ubytování a stravu objednávejte přes recepci: tel. 731 646 800
Těšíme se na vás